Mi mondjuk meg, kik vagyunk!

2018. október 25., címkék: református identitás, károli egyetem (kre)

„Nézzünk szembe azzal, ami a hátunk mögött van és értsük meg, miért váltunk olyanná, amilyenek vagyunk" – kérte Gér András, egyházunk zsinati tanácsosa a Hagyomány, Identitás, Történelem (HIT 2018) elnevezésű református egyház- és művelődéstörténeti konferencia csütörtöki megnyitóján.

Mindennapi hitéletünk

2016. április 14., címkék: fekete ágnes, református identitás, tóth sára, dienes dénes, Tóth Sára, sárospataki teológia (srta), nagy károly zsolt

A reformáció ötszázadik évfordulójának küszöbén egyre fontosabbá válik a reformátusok számára, hogy tudatosan viszonyuljanak saját identitásukhoz, és azokhoz a társadalmi hatásokhoz, melyek az elmúlt századokban a hit személyes megélését befolyásolták, s amelyekre válaszolva református eleink hitüket a mindennapi életre „lefordítva" a kegyesség különböző formáit kialakították. A Sárospataki Református Teológiai Akadémia (SRTA) Református kegyesség – lelkiségek, keretek, intézmények, gyakorlatok címmel megrendezett konferenciája lehetőséget nyújtott arra, hogy a kutatási eredmények és a történelmi háttér együttes ismeretében próbáljuk megérteni és tudjunk érvényes válaszokat adni a jelen kor helyzetére.